Аналіз роботи учнівського самоврядування за 2012-2013н р. та завдання


с. 1
Аналіз роботи

учнівського самоврядування за 2012-2013н.р. та завдання на 2013-2014н.р.
Робота учнівського самоврядування в 2012-2013н.р. була спрямована на виконання завдань районної програми національного виховання учнівської молоді Володимиреччини на 2008-2020 роки, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11класів загальноосвітніх навчальних закладів України, виконання усіх нормативно – правових документів щодо організації учнівського самоврядуванння.

Голови центрів Ради учнівського самоврядування старанно виконували свої обов’язки, проводили роботу відповідно до планування, цим самим допомагали в організації виховної роботи в школі.

Рада учнівського самоврядування працювала як керівний орган учнівства в школі. Управлінська робота ради повністю виправдала себе, було розроблено план роботи на два семестри з навчально-виховною метою та з творчими елементами; проводилися засідання, виголошувалися подяки та вказівки стосовно роботи кожного центру.

Центр «Інформації та просвіти» стаціонарно проводив радіопередачі: «Ми пам’ятаємо…», до Дня партизанської слави, «Серед братських могил в краю степовім…», до 69 – річниці визволення України від німецько – фашистських загарбників, До Дня боротьби зі СНІДОМ, до Міжнародного дня інвалідів, «На Аскольдовій могилі – український цвіт». Також організовував конкурси, виставки, вікторини. Найкращими були: конкурс – виставка стіннівок до Дня закоханих, Дня захисника Вітчизни, конкурс малюнків: «Я хочу жити в якісному світі», «Мій рідний край – моя земля»

Над випуском «Школярика» центр працював на середньому рівні Було випущено привітальні стінгазети до Дня Вчителя, до 8 Березня, до Дня Святого Валентина, та ін. Мало висвітлювалось шкільне життя учнів в школі: участь учнів в чергуванні, в проведенні загальношкільних заходів

Центр «Дисципліни та порядку» проводив контроль за чергуванням учнів по класах і по школі, протягом року слідкував за поведінкою, відвідуванням учнями школи, зовнішнім виглядом учнів

Центр «Суспільно-корисних та добрих справ» допомагав учителям в організації тематичних ранків і свят, проводив свята («Квіти, квіти, я чаруюсь вами»…», «Дари осені»), акції «Милосердя», акції і операції екологічного змісту, допомагав організації «Оберіг». До того ж, центр брав активну участь у залученні учнів до гурткової роботи, спортивних секцій, у наданні допомоги людям похилого віку. На низькому рівні була участь у виготовленні наочності для навчальних кабінетів під керівництвом вчителів – предметників.

Завдяки центру «Знання» кількість учнів з низьким рівнем знань зменшилася у ІІ семестрі, чому були підтвердженням результати рейд-перевірок якості оцінок учнів. Центр щомісяця перевіряв наявність щоденників, зошитів, проводив вікторини («Бути здоровим – престижно», та ін.), вечори («Мова моя материнська», тощо), заохочував до участі в олімпіадах. Проте, в цілому, робота центру, порівняно з минулим роком, послабилася.

Найбільше до вподоби учням центр «Дозвілля та ку культури». Саме він займався організацією дозвілля протягом року: вечори («Вчмтельська доля – висока зоря», «8 Березня», «Новорічне свято», «День Святого Валентина», «Безцінна спадщина мого народу, та ін.), виставки («Умілі руки»,тощо), а також різні конкурси, вікторини. Часто проводилися вечори відпочинку.

На засіданнях Ради учнівського самоврядування розглядались питання профілактики правопорушень неповнолітніх, проводились бесіди, тренінги про шкідливість алкоголю, куріння, наркотичних речовин. Значна увага приділялась формуванню основ здорового способу життя. Про те участь учнів у роботі ради, педради, у плануванні роботи навчального закладу на рік залишається низькою.

У цьому навчальному році Рада учнівського самоврядування працюватиме за тим же принципом: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Уся робота буде спрямована на реалізацію Програми національного виховання учнівської молоді на 2008-2020 роки, Основних орієнтирів виховання учнів 1-11класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

Основними напрямками виховної роботи учнівського самоврядування і всього педагогічного колективу є: 1. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави:

 • патріотизм;

 • національна свідомість;

 • Правосвідомість;

 • політична культура;

 • культура міжетнічних відносин

 1. Ціннісне ставлення особистості до історичних, культурних і духовних надбань рідного краю.

 2. Ціннісне ставлення до сімї, родини, людей.

 3. Ціннісне ставлення до себе:

 • Ціннісне ставлення до свого фізичного «Я»

 • Ціннісне ставлення до свого психічного «Я»

 • Ціннісне ставлення до свого соціального «Я»

 1. Ціннісне ставлення природи

 2. Ціннісне ставлення до праці

 3. Ціннісне ставлення до мистецтва


Метою учнівського самоврядування є :


 • розвиток соціальної та організаторської активності учнівської молоді шляхом залучення до дієвої участі в демократичному управлінні;

 • захист прав та інтересів своїх членів;

 • інтеграція зусиль для добрих і корисних справ;

 • розробка і втілення проектів, спрямованих на поліпшення навчально – виховного процесу в школі.Завдання:


 1. Формування навичок самоврядування, соціальної активності й соціальної відповідальності в процесі практичної, громадської активності учнівської молоді.

 2. Формування суспільно – громадського досвіду особистості, розвиток, стимулювання, реалізація її творчого потенціалу.

 3. Формування життєвої компетентності та стимулювання життєвого успіху старшокласників.

 4. Розвиток творчих рис характеру, а саме: цілеспрямованості, ініціативності, вимогливості, наполегливості, толерантності, винахідливості, оригінальності, готовності до виправданого ризику.

 5. Об’єднання старшокласників для добрих, корисних, цікавих справ, розвиток їхніх творчих здібностей.

 6. Розвиток світогляду старшокласників для подальшого формування цивілізаційної компетентності.

 7. Утвердження здорового способу життя

 8. Забезпечувати та захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил і законів школи.

 9. Формування норм культури поведінки і спілкування, розвиток вміння вести дискусію, висловлювати свою думку

 10. Пошук нових, нетрадиційних, цікавих форм роботи з учнями

с. 1

скачать файл

Смотрите также: