Білий птах з чорною ознакою


с. 1
8 жовтня
11.50 Перегляд фільму “Білий птах з чорною ознакою(1 год. 32 хв)

ауд.220 А


Фільм Юрія Ільєнка
У центрі розповіді — бідна й багатодітна буковинська родина. Розійшлися шляхи синів Леся Дзвонаря: старший іде до Червоної Армії, середній — в ліс, до УПА, молодший — залишається осторонь. Але не раз зустрінуться вони і не раз перетнуться їх долі — то в коханні, то в горах зі зброєю в руках. Події фільму відбуваються у 1937-47 р.
13.20 Перегляд фільму “Серце на долоні”/ Serce na dloni” (1 год. 36 хв)

ауд.220 А


Фільм Кшиштофа Зануссі
Олігарх Костянтин , старий цинік і нігіліст, потребує нового серця — своє власне через надто бурхливий триб життя зносилося. Юний безробітний (філософ за освітою) Стефан , втративши роботу й розсварившись з подружкою, хоче накласти на себе руки. Олігарх і філософ знайомляться в клініці, куди першого привезли після нападу, другого — після чергової невдалої спроби самогубства. Здавалося б, вони знайшли одне одного — пацієнт і донор, при тому перший може забезпечити якнайкращий відхід другому.

9 жовтня
11.50 Перегляд фільму “Молитва за гетьмана Мазепу”(2. год.1 хв.)

ауд. 220 А


Фільм Юрія Ільєнка
В основі сюжету — діалог „на ножах” історичних антагоністів — Петра I, що плюндрує Іванів саркофаг, та гетьмана Івана, який встає з могили, аби оповісти своє життя, передусім таке, що пов'язане з боротьбою двох державців

14.00 Перегляд фільму “Тарас Бульба(2 год. 7 хв.)

ауд. 220 А


Фільм Володимира Бортка
Україна, кінець XVI століття. Події фільму відбуваються у важкий період в історії козацтва, коли запорожці піднялися на боротьбу проти Речі Посполитої. У центрі подій опинилася родина поважного козака Тараса Бульби, який переживає глибоку особисту драму. Його син Андрій покохав дiвчину з протилежного табору — польську аристократку і виступив з шаблею проти батька i всього козацтва. Тарас, який розривається між почуттями та обов'язком, оголошує синові останню батьківську волю…
10 жовтня
13.00 Круглий стіл:

ауд. 220 А


Харизма в українському кіно: поза межами добра і зла
Гості круглого столу:

Юрій Брилинський – актор театру ім.. М. Заньковецької

Організатори проекту:

СНТ філософського факультету “Гілея”:

Мокрик Р., Назарук Т., – модератори проекту.

Ворончихіна А., Ярошевич О., Шиляєв А., – візуальне оформлення.

УАК-Львів: Муха О.,Брилинська Б. – інформаційне забезпечення,

Головатюк У. – ідейний фундатор

Загоруйко М. – модератор проекту
Усі кінофільми та відео демонструються виключно із освітньою ціллю.
Біографія Богдана Сильвестровича Ступки:

Народився актор 27 серпня 1941 року в смт. Куликів на Львівщині. До сцени його привчили родичі: батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка — головним концертмейстером. Богдан Ступка хотів вступити на хімічний факультет Львівського університету, але іспити склав невдало. По тому влаштувався в обсерваторію, працював певний час у Баку, вступив на заочне відділення філологічного факультету Львівського університету.

1961 року він закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М.Заньковецької і до 1978 року працював у цьому театрі. Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І.Франка. Того ж року Б. Ступка теж був запрошений до цього театру 1984 року він закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого. Протягом

1999–2001 років був міністром культури і мистецтв України. 2001 року після смерті Сергія Данченка Богдан Ступка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка. 22 липня 2012 року Богдан Ступка після тривалої хвороби на сімдесят першому році життя помер о 6:45 у лікарні «Феофанія».

Як повідомив його син, Остап, причиною смерті став серцевий напад на тлі тривалого захворювання на рак кісток
Короткий цитатник Богдана Ступки:
„Я взагалі-то конфліктний чоловік. Був. У молодості”
Шекспір сказав: „Світ — театр і ми всі в ньому актори”. А Сковорода ще доповнив, сказав: „І кожен грає ту роль, на яку його поставили”. Я думаю, це правильно. ”
„Як казав Михайло Олександрович Ульянов, „я не хочу поповнювати когорту бездарних театральних і кінорежисерів” — Відповідаючи на запитання, чи не хотів він зайнятися режисурою
„Я кажу, що я український актор, який знімається в російських фільмах. А в Польщі я кажу, що я український актор, який знімається в польських фільмах”
„У нас дуже важко бути міністром. Тому що заведено у нас так: якщо ти артист — ти хороший, а якщо став міністром — ти вже поганий. Причому відразу, наступного дня .
„Мені всі кажуть: Богдан, ти збожеволів своїми українцями. А я ось недавно з'ясував, що родина Фрейда була родом з України, з містечка Тисмениця. Поїхав туди. Ось, кажу, адже Фрейд з ваших місць. А вони без поняття. Сидять всі і норкові шуби шиють”
„Треба вміти радіти успіхам інших, а заздрість і гординю в собі тиснути, бо вони до добра не приводять
Головне, синку, дотягнути до 70-ти, а потім живи, скільки хочеш
Львівський національний

університет ім. І.Франка

СНТ філософського факультету „Гілея”

Кафедра теорії та історії культуриУАК-Львів
Дні пам’яті

Богдана Ступки

8-10 жовтня

Львів 2012


с. 1

скачать файл

Смотрите также: