Мета- формування національної свідомості і самосвідомості, патріотичне


с. 1
Шоу - програма "Нумо, козаче "
Мета– формування національної свідомості і самосвідомості, патріотичне та інтернаціональне виховання.
Вчитель: (Виступає в ролі кошового отамана, який протягом гри контролює та корегує дії козаків) Добрий день, дорогі діти. Сьогодні наша країна відзначає День Захисника Вітчизни. І дозвольте мені, кошовому отаману Григоровичу, від імені всіх дівчаток, вчителів привітати хлопців – майбутніх наших захисників, із цим святом. Побажати вам міцного здоров’я, відмінних успіхів у навчанні, бути щасливими і життєрадісними. Але і наші дівчатка мовчати не збираються. Вони теж підготували вам вітання і розпочнуть його цими чудовими рядками:

То ж запрошуємо до зали наших чудових, прекрасних ведучих……………

1. Сьогодні раді ми вітати

Всіх хлопчаків із їхнім святом

Бажаєм швидко підростати

І на сторожі миру стати.

2. Бажаєм успіхів в навчанні

І загартовувать себе

Щоб в спорті були не останні

Хай кожен ціль свою знайде.

3. Щоб користь принести державі,

Коли прийде така пора.

Щоб ви здоровими зростали,

Бажаєм щастя і добра.

4. Який би шлях ви не обрали,

Лишайтесь чесними завжди.

Щоб гідність вас не покидала,

Не знали горя ви й біди.

5. Бажаєм мира на Планеті,

Щоб не було у нас проблем

Війни – лиш тільки на макеті,

Щоб матері не знали мук.


6. Щоб наша ненька – Україна.

Гордилась вами повсякчас

За вашу вдачу соколину.

Бо ви ж – соколики у нас.


Ведуча1: Всі ви – майбутні захисники нашої рідної неньки – України. Залишилось лише трішечки підрости.

Ведуча2: А зараз давайте трішки заглибимося в історію. З давніх – давен людям відомо: «Дерево життя – це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок- символ минулого, другий листочок – сучасного, а третій – майбутнього. Зображення « дерева життя» зустрічається в малюнках наших пращурів. Це свідчить про те, що вже в сиву давнину люди знали про нероздільний зв’язок «трьох листочків». Щоб бути освіченою людиною, треба знати минуле свого народу, його історію. Сторінки рідної історії хвилюють і наповнюють нас радістю.

Ведуча1:У минулому нашого народу було таке неповторне явище як Запорізька Січ. Це про неї Гоголь писав Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі ті горді й дужі. Як леви! Ось звідки розлітається воля й козацтво на всю Україну!»

Ведуча2:Сьогодні на нашому вечорі ми спробуємо відродити сторінки із славетного життя козацтва, а наші учасники, козацькі нащадки, продемонструють свою силу та спритність.

Звучить пісня

Ведуча1: У нас тут зібралися молоді козацькі курені. Гучними оплесками запрошуємо їх на сцену для представлення.
8-9 клас. Курінь «Молода Січ»! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз!

Нехай знає рідна мати- вільна Україна:

Козаки ми молоденькі, дідам- гідна зміна!

11 клас. Курінь «Козацька шабля»! Рівняйсь! Струнко! Наш девіз:

Душу й тіло ми положимо за нашу свободу

І покажемо,що ми, браття, козацького роду!

Ведуча2. Всі молодці! Ми переконались, що козацькому роду нема переводу.

Ведуча1: Отож, смійтеся разом з нами, святкуйте разом з нами. А ваші кмітливі і своєчасні відповіді, дотепний гумор, дзвінкий та щирий сміх почує та ретельно оцінить наше авторитетне журі (в особі наших чарівних дівчаток), а також визначить, який курінь найсильніший, найспритніший.

Так, що порадуєте нас, юні козаки?Ведуча2: А для того, щоб ви більше дізналися про наших конкурсантів, ми повідомляємо вам декілька найбільш важливих та цікавих фактів з їхнього життя,

Отже…( дівчатка зачитують).Курінь «Молода Січ»!

Бондар Микола………

Будник Петро …………………………………………………….

Шама Сергій…………………

Юсин Андрій……..

Юсин Олексій……….Курінь»Козацька шабля»!

Бондар Максим ……………….

Безушко Андрій……….

Будник Олексій…….

Симчук Олександр………….

Юсин Роман…………..


Ведуча1. Гарний початок – півділа. Розпочинаємо перший конкурс. Гадаю, шановні козаки з нетерпінням чекали його. Пропонуємо козакам сісти на стільці й приготуватися до найцікавішого.

Ведуча2. Веселі люди - козаки – любили добре повечеряти. Ми впевнені, що наші хлопці мають неабиякий апетит, Тому за стародавнім українським звичаєм вирішили їх нагодувати, щоб сили перед боєм ще побільшало. Козаки повинні якнайшвидше з їсти й випити все, що винесуть й запропонують наші козачки.

Конкурс 1. « Чи вміють козаки їсти – пити?».

(Дівчатка виносять хліб з салом і цибулю). Переможців кожного конкурсу визначає журі).Ведуча1. Як бачимо наші козаки добряче підкріпилися, то ж настав час справжнього бою. Ой, чи пан, чи пропав, двічі не вмирати, гей, нумо хлопці, до зброї.

Ведуча2. Нумо, козаче, коня осідлай,

та лютого ворога візьми й подолай!Конкурс 2 «Гайда в бій!» ( Пробігти дистанцію, вдарити шаблею по шарику, щоб лопнув, повернутися до куреня і передати шаблю другому.)

Конкурс 3 «На винахідливість» ( По одному учаснику з кожного гурту).

Ведуча1. Справжні козаки повинні вміти знаходити вихід з Будь якої ситуації. Не завжди поруч з ними можуть бути дівчата – гарні господарки. Проте наші хлопці – козаки також вміють ліпити таку гарну українську страву, як вареники. Ось вам завдання: у вас є однакова кількість пластиліну. Придивіться до нього уважно і уявіть, що це тісто. За одну хвилину кожен з вас повинен зліпити якнайбільше вареників. ( Визначаються переможці).

Конкурс 4 « Чи вміють козаки кричати?»

Ведуча2. Козаки – галасливий народ. Коли їх збиралося більше одного, довкола всі звертали на них увагу. Ось для наших веселих нащадків козацької слави наступний конкурс із загадковою назвою « чи вміють козаки кричати». А загадкова вона тому, що ніхто не знає, що ж бо наші козаки мають кричати. Отож наші славні хлопці мають кричати такі слова: синхрофазотрон і електротрансформатор. Та так, щоб наше журі поставило найвищі оцінки.

Конкурс 5 « Чи вміють козаки співати?»

Ведуча1. Правду кажуть, що душа народу в його пісні. Ще козаків з-за гори не було видно, а козацька пісня голосно котилась попереду, сповіщаючи про прихід славного воїнства. (Команди по черзі наспівують козацьких пісень)

Ведуча2. Сподіваємось, що й наші козаки зможуть теж щось втнути. Поки козаки готуються, гра з глядачами. « Чи знаєте ви історію України?»

1. Які слов’янські племена жили на території сучасної України на рубежі нашої ери і першої половини 1 тисячоліття ? (поляни, скіфи, древляни, сіверяни, сармати, слов’ яни).

2. Як називався Дніпро у давнину? ( Борисфен).

3. Що це? ( Розтлумачити).

а). Булава ( дерев’ яна палиця з кулею угорі, яка може бути оздоблена коштовним металом та камінням, ознака влади).

б). Жупан (верхній одяг козака).

в). Оселедець (пасмо волосся на голові козака.

г). Курінь ( приміщення, де жили козаки,військова одиниця).

Підготувавшись, гурти по черзі співають козацькі пісні.

Ведуча1.Чи знаєте ви, що лицарі мали вміти робити все. А іноді навіть і у наш час хлопчики можуть деяку роботу зробити краще за дівчаток.

Конкурс 6. «Майстри на всі руки»

Зараз кожен з вас вибере своє завдання, яке потрібно швидко і якісно виконати. Максимальний час у вас 3 хв.  • Перебрати квасолю та горох; - 2 учасники

  • Почисти картоплю; - 1 учасник

  • Пришити ґудзик; - 1 учасник

  • Заплести косу; - 1 учасник


Конкурс 7. «Чи вміють козаки потішати?»

Ведуча2. Здавна відомо, що козаки гострі на розум. Їх байки. розповіді сповнені доброго сміху. От і зараз ми побачимо, чи вміють наші козаки потішати людей.

( Представники куренів по черзі розповідають байки,cмішні історії).


Конкурс 8. «Чи вміють козаки мовчати?»
Ведуча1. Умови конкурсу: За мотивами української народної пісні « Несе галя воду» створити пантоміму.
Конкурс 9. «Чарівні слова». Грамотні козаки писали листи своїм коханим.
Ведуча2. А як же тут не обійтись без лагідних і ніжних слів. Давайте перевіримо наскільки багатий словниковий запас у наших юних козаків. (По черзі називають лагідні слова. Хто затрудняється, виходить з гри).
Ведуча1: Ось, нарешті, після кількох годин чесної боротьби настав найбільш хвилюючий і відповідальний момент – оголошення переможців.

Вчитель. Поки наше журі підбиває підсумки, запрошуємо козаків та козачок заспівати веселої пісні

Звучить пісня

Ведуча2. Надаємо слово журі.

( Після цього дівчата вручають подарунки).Вчитель. Завершилася шоу – програма «Нумо, Козаче» Зичимо вам здоров’ я, щастя. Нехай у вас панує достаток, вітає козацький дух.


с. 1

скачать файл

Смотрите также: