Рішення №7 від 28 квітня 2006 року


с. 1


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

І сесія V демократичного скликанняРІШЕННЯ № 7

від 28 квітня 2006 рокуПро звернення до Президента України Віктора Ющенка з приводу надання російській мові статусу регіональної у Харкові, Севастополі та Луганській області
Розглянувши звернення групи депутатів Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та відповідно до ст.10 Конституції України Львівська обласна рада
ВИРІШИЛА:
Прийняти звернення до Президента України Віктора Ющенка з приводу надання російській мові статусу регіональної у Харкові, Севастополі та Луганській області (додається).

Голова обласної ради М.Сеник

Додаток

до рішення обласної ради

від 28.04.06 р. № 7


ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України Віктора Ющенка

з приводу надання російській мові статусу регіональної
у Харкові, Севастополі та Луганській області

В Україні триває антидержавний, антиукраїнський наступ промосковськи налаштованих політичних сил на визначальний чинник нашого суверенітету – державну українську мову. Ці сили, не отримуючи належної відсічі від нинішньої влади, вдаються до неконституційних способів, аби підвищити у статусі російську мову, що, маючи в Україні якнайширші можливості для розвитку і функціонування, експансивно поглинає південно-східні області України. Саме ці терени зазнали найбільшого винищення українства впродовж останніх століть і першочергово потребують відродження української мови. Натомість розпочався брутальний, нахабний, показовий «парад» надання російській мові статусу так званої регіональної. Як відомо, започаткував це колишній мер Харкова Шумілкін. Цей приклад днями наслідували Луганська обласна та Севастопольська міська ради. Неконституційність цих рішень очевидна, як і безпідставне законодавче обгрунтування Европейською хартією регіональних мов або мов меншин.

З огляду на це, надання регіонального статусу саме російській мові - це, по-перше, зумисне нехтування історичними обставинами, за яких російська та українська мови понад 300 років перебували в імперсько-колоніяльних стосунках і щодо української мови з боку Російської імперії та СРСР застосовано понад 100 репресивних заходів; по-друге, це заперечення правової рівності всіх інших меншинних мов. Ці положення потрібні хіба що для реалізації програми розколу країни та побудови держави постколоніального типу з роздвоєною свідомістю.

Шановний пане Президенте! Поборювання української мови в Україні – це знищення основи нашої незалежності у всіх її вимірах: духовному, політичному, економічному. Якщо цього не зупинити сьогодні – завтра це вже буде не Україна! Вважаємо будь-яку спробу змінити державний статус української мови замахом на національну безпеку України.

Просимо Вашого негайного втручання у цей процес як гаранта Конституції України.

с. 1

скачать файл

Смотрите также: