Рішення №929 від 17 грудня 2013 року Про прийняття звернення до Генерального


с. 1
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

XХVІ сесія VI скликанняРІШЕННЯ № 929

від 17 грудня 2013 рокуПро прийняття звернення

до Генерального прокурора України щодо

проведення перевірок і притягнення

до відповідальності членів Кабінету Міністрів України та посадових осіб

Секретаріату Кабінету Міністрів України
Керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи звернення фракцій Народного Руху України, Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" та ініціативи Всеукраїнського об’єднання "Свобода", Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", депутатської групи "Наш край" у Львівській обласній раді, Львівська обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Прийняти звернення до Генерального прокурора України щодо проведення перевірок на предмет вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень при підготовці і прийнятті розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р, а також притягнення до відповідальності членів Кабінету Міністрів України та посадових осіб Секретаріату Кабінету Міністрів України (звернення додається).

2. Рекомендувати обласним радам України, народним депутатам України, обраним від Львівщини, звернутися до Генерального прокурора України з аналогічними зверненнями.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради (О. Юринець).

Голова обласної ради Петро КОЛОДІЙЗВЕРНЕННЯ

до Генерального прокурора України

щодо проведення перевірок на предмет вчинення

кримінальних та адміністративних правопорушень

при підготовці і прийнятті розпорядження Кабінету Міністрів України

від 21.11.2013 № 905-р, а також притягнення до відповідальності

членів Кабінету Міністрів України та посадових осіб

Секретаріату Кабінету Міністрів України

Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко обурені ситуацією, що склалася з прийняттям розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони”.

У відкритих засобах масової інформації неодноразово поширювалася інформація про те, що під час підготовки та, безпосередньо, прийнятті такого акта Кабінету Міністрів України допущено низку порушень Закону України “Про Кабінет Міністрів України” та Регламенту Кабінету Міністрів України. Зокрема, було чимало повідомлень як про відсутність кворуму на вказаному засіданню Уряду, так і щодо порушень процедури при підготовці, внесенні та погодженні цього документа, виданого вищим органом виконавчої влади в Україні.

Окрім цього, розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р не відповідає вимогам чинного законодавства України, яке передбачає забезпечення інтеграції України до Європейського Союзу, зокрема частині другій статті 11 Закону України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” та Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України № 127/2013 від 12 березня 2013 року “Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України”.

З тексту розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р вбачається, що при його внесенні розробники та заінтересовані органи припустилися грубих помилок нормопроектувальної техніки, а фахівці Міністерства юстиції України та Секретаріату Кабінету Міністрів України не виявили їх при проведенні правової експертизи та опрацюванні проекту цього акта.

Варто зазначити, що проект розпорядження не був оприлюднений за 20 робочих днів до дати його розгляду і схвалення, як передбачено частиною третьою статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Таким чином, ми, депутати Львівської обласної ради, констатуємо, що під час розробки та прийнятті розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 №905-р посадовими особами, зокрема, присутніми на засіданні членами Кабінету Міністрів України та фахівцями Секретаріату Кабінету Міністрів України було вчинено низку адміністративних та кримінальних правопорушень, котрі після проведення ретельних перевірок мають отримати оцінку в вигляді порушення відповідних кримінальних та адміністративних проваджень.

Вважаємо за доцільне наголосити, що, враховуючи статус та повноваження Генеральної прокуратури України, а також порядок оскарження актів Кабінету Міністрів України, саме Генеральною прокуратурою України у порядку адміністративного судочинства, має бути внесений адміністративний позов зі скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р.

З огляду на вищевикладене, ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємося до Вас із вимогою наведення правового порядку, зокрема:

  1. Проведення прокурорської перевірки дотримання законності на предмет наявності кворуму, правомочності та процедури голосування більшістю голосів посадового складу Кабінету Міністрів України на засіданні 21.11.2013 під час розгляду питання порядку денного, результатом якого стало прийняття розпорядження № 905-р.

  2. Проведення прокурорської перевірки дотримання законності на предмет дотримання процедури розробки, внесення та проведення правової експертизи акта Кабінету Міністрів України у вигляді розпорядження “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони”.

  3. Проведення прокурорської перевірки дотримання законності під час опрацювання проекту акта Кабінету Міністрів України у вигляді розпорядження “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони” у Секретаріаті Кабінету Міністрів України на відповідність Конституції України, законам України, актам Президента України та на узгодженість з актами Кабінету Міністрів України.

  4. Проведення прокурорської перевірки дотримання законності під час опрацювання проекту акта Кабінету Міністрів України у вигляді розпорядження “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони” у Секретаріаті Кабінету Міністрів України на повноту його узгодження із заінтересованими органами.

  5. Проведення прокурорської перевірки дотримання законності під час внесення проекту акта Кабінету Міністрів України “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони” до Кабінету Міністрів України.

  6. За результатами проведених перевірок вжити заходів з притягнення до кримінальної відповідальності членів Кабінету Міністрів України та посадових осіб Секретаріату Кабінету Міністрів України відповідно до частини третьої статті 365, частини другої статті 366 та частини другої статті 367 Кримінального кодексу України.

  7. За результатами проведених перевірок вжити заходів із притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб Секретаріату Кабінету Міністрів України за  порушення Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

  8. Звернутися з адміністративним позовом про скасування розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р “Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони”.

Враховуючи суспільний резонанс, спричинений прийняттям розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 905-р, просимо вжити вищеперелічені заходи прокурорського реагування в якомога стислий в час і термін.

Прийнято на XXVI сесії

Львівської обласної ради

VІ скликання17 грудня 2013 року
с. 1

скачать файл

Смотрите также: