Урок етики Учитель Іоніцой І. В. Тема: Як стати розвиненою людиною


с. 1
Клас 6

Урок етики

Учитель Іоніцой І.В.
Тема: Як стати розвиненою людиною.

Мета:

Навчальна: навчити учнів витлумачувати поняття «задатки», «здібності», «талант», «геніальність»; навчити пояснювати поняття «дозвілля», «хобі»;

Розвивальна: формувати вміння висловлювати свою думку про важливість самовдосконалення; наводити приклади занять – хобі; формувати навички змістовно й цікаво організовувати дозвілля;

Виховна: виховувати розумне ставлення до свого дозвілля.

Матеріально-дидактичне забезпечення: підручник етики для 6-го класу (О.Данилевська, О.Пометун); зошит з друкованою основою (О.Данилевська); мультимедійний проектор, мультимедійна презентація.

Епіграф: «Дозвілля – приємна річ» (Давньоримський оратор Цицерон)

Ключові поняття: дозвілля, хобі, задатки, обдарованість, здібність, розвиток, талант, геніальність.

Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент

Привітання

Доброго дня любі діти. Я рада вітати вас на нашому уроці.

Зверніть увагу на це немовля, чи може ця дитина існувати повноцінно без материнської турботи і ласки?

Звісно ні!

Так і вчителя не існує без учнів і навпаки. Тому я зараз вас запрошую об єднати наші зусилля для кращого опанування матеріалу. Звісно, я розраховую на вашу активну роботу і сподіваюсь, що дух партнерства допоможе нам у цьому.

Отже, побажайте собі успіху вітаючись:



  • Правими долоньками

  • Лівими долоньками

  • Одразу двома долоньками, схрещуючи руки

Для більш ефективної роботи об’єднайтесь у групи за принципом «Пори року».
ІІ. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання.

Перевірка письмового домашнього завдання з теми «Яку роль відіграють емоції і почуття вжитті людини»




  1. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні, діти, ви дізнаєтесь, яку людину називають «розвиненою», «всебічно розвиненою», що таке «талант», «обдарованість», «геніальність», як треба проводити час, щоб досягти вершин у цьому житті, а дозвілля зробити цікавим і змістовним.
Робота із завданням 1 на ст. 85: картина М. Нестерова «Портрет Віри Гнатівни Мухіної»
ІV. Повідомлення теми, мети, очікуваних результатів


    1. Бесіда:

Що означає бути розвиненою людиною.

Зміст відповіді:



  • розвиток людини здійснюється у діяльності;

  • розвиток особистості відбувається протягом усього життя;

  • у розвитку провідну роль відіграє навчання;

  • розвиток може бути фізичним, інтелектуальним, естетичним, духовним, соціальним, психічним.

Висновок: розвинена людина – це людина, яка максимально просунулася у будь-якому напрямку. Всебічно розвинена людина – це людина, яка просунулася у багатьох напрямках.

    1. Читання тексту підручника на с. 86.

    2. Робота з поняттями: задатки, здібності, обдарованість, талант, геніальність.

    3. – Чи можете ви назвати людей, цікавих особистостей, про яких пам’ятає людство? (розповідаю про Миколу Лукаша)

    4. Практична сторінка

Висловіть свою думку: чим відрізняються дві життєві ситуації? С. 82-83

Висновок: саме в дитинстві формуються інтереси й захоплення особистості. «Ми робимо себе самі», - говорили древні.

    1. Робота в парах. Написати на намистинках. Які ж заняття «розвивають, удосконалюють людину»?

Скласти зразок намиста «занять», які роблять, розвивають, удосконалюють людину.


І. А Крилов, видатний російський байкар, говорив:

Берися за те, до чого ти здатний

Якщо бажаєш, щоб у справах успішний був кінець.



Висновок: отже, свої задатки ми розкриваємо у вільний від роботи час.

На дошці завдання:

  1. Дозвілля А. Улюблене заняття, яким людина захоплюється у вільний час

  2. Хоббі Б. Вільний від праці час, коли людина відпочиває

А як ви організовуєте своє дозвілля? (окремі учні розповідають про своє дозвілля)

Що вам дають ваші захоплення?




  1. Кульмінація етичного діалогу.

  • Чи всі заняття сприяють розвитку людини?




  1. Вихід на моральний вибір.

Аналіз ситуацій №1, 2, 3, 4, 5

Висновок: не всі хобі розвивають людину.

А ось приклади змістовного проведення дозвілля. (Демонстрація робіт учнями)

- Від чого залежить вибір хобі, дозвілля? (Від особистої культури людини)

- А чи завжди можна задовольнити свої бажання?
VIІ. Висновок етичного діалогу


  • Чому треба правильно організовувати свій вільний час? (Щоб не витрачати його на щось безглузде, бо його може не вистачити на головне)

Міні-анкетування: «Як зробити свій вільний час цікавим і корисним для майбутнього життя.

Тож нехай вашим правилом стануть слова Піфагора – вченого і філософа: «Прокидаючись вранці, запитай себе: «Що я повинен зробити. Ввечері, перш ніж заснути: «Що я зробив?».




  1. Підсумок уроку

  • Що корисного для себе ви можете взяти з цього уроку?

  • Що б ви запропонували дітям, які не знають, як зробити свій час радісним, захоплюючим, корисним?

  • Що корисного для себе ви можете взяти з цього уроку?

  • Що б ви запропонували дітям, які не знають, як зробити свій час радісним, захоплюючим, корисним?


ІХ. Інструктаж з домашнього завдання

Прочитати Урок 14, с. 85-92,



Виконати письмове завдання в робочому зошиті з теми «Як стати розвиненою людиною»
с. 1

скачать файл

Смотрите также: