Вступне слово вчителя


с. 1
Вступне слово вчителя
Всі ми з дитинства знаємо чудові казки про Попелюшку, Червону Шапочку, Кота у чоботях, Сплячу Красуню, разом з екіпажем «Дункану» вирушали на пошуки капітана Гранта, з мушкетерами побували в полоні двірцевих інтриг, милувалися танцем тендітної Есмеральди, звинувачували жадібних Гобсека та Гранде, а отже читали французьку літературу. На сьогоднішньому святі ми ближче познайомимось з цією чудовою країною Францією, згадаємо її історію, побачимо її природу, почуємо її мелодії, а найцікавіше, зазирнемо в скарбничку найкращих творів французької літератури.


Де ж знаходиться Франція та які її географічні дані, нам розповість вчитель географії.
Слово географу з використанням політичної карти Франції та фотомонтажу з видами Франції.
Слово вчителя історії з коротким повідомленням про минуле і сьгоднішнє Франції з вивористанням портретів відомих людей,ілюстрацій подій.
Слово вчителя літератури
Франція завжди була провідником моди в усіх галузях життя: культурі, мистецтві, побуті. Ми з захопленням розглядаємо музеї Лувра, Версаля, Собор Паризької Богоматері, боязко проходимо Гревським майданом, милуємося Ейфелевою вежою, гордо розглядаємо Тріумфальну арку, низько схиляємо голови біля могил у Пантеоні,розглядаємо архітектуру Монмартра, відпочиваємо в Єлісейських порлях.
Давайте розглянемо відеокліпи з видами столиці Франції під чудову музику французьких композиторів……….


Розглянемо літературу Франції.
До 1Х ст. література Франції створювалась латиною.З фольклору сбереглася героїчна поема «Пісня про Роланда», в якій мова йде про походи Карла Великого. У Середньовіччя з’являється поезія вагантів і лірика трубадурів. Світове визнання до Франції принесла рицарська література: балади, канцони, альби,сирени, сирвантеси та любовні пригоди Трістана та Ізольди.


В часи Ренесансу популярністю у європейців користувались твори П’єра Ронсара, Маргарити Наваррської, Франсуа Рабле. В ХУ11 ст. започатковують нову класичну літературу Корнель, Рассін, Мольєр, Лафонтен, Перро. Колискою

Просвітництва теж була Франція, пригадаймо діяльність Дідро, Вольтера, Руссо. Романтизм подарував світові неперевершені твори батька і сина Дюма, Жорж Санд, Віктора Гюго, Мопассана, Стендаля, Золя. Ми пишаємося, що великий письменник Оноре де Бальзак жив та одружувався в Україні. Цікаво, що модернізм ХХ ст. теж започаткували французи і розповсюдили його по цілім світі. Сьогоднішню літературу представляє ціла плеяда відомих письменників: Франсуаза Саган, Бенцоні, Робер Мерль, Гамарра , Йонеско Беккет та інші.

Давайте пройдемося сторінками улюблених творів цієї грандіозної літератури з допомогою інсценівок, які підготували нам учні.
Перегляд інсценівок з казок та інших творів, що вивчались на уроках зарубіжної літератури.
Проведення вікторини за вивченими творами.
1.Знайдіть зайве ім’я серед прочитаних: Мольєр, Стендаль, Гюго
(Гюго – справжнє ім’я)


2.Яке відношення мав Стендаль до Росії?

3.Де похований віктор Гюго?

4.Растіньяк, Сорель, Дюруа – що об’єднує цих героїв? (кар’єризм)

5.Назвіть знамениті парки Парижу, де відпочиває еліта французького суспільства (Булонський ліс, Єлісейські поля)

6.Яке відношення має Бальзак до України?

7.Хто з героїв дожив до 40 літ і тоді дізнався, що розмовляє прозою?

8.Ким при дворі Людовіка Х1У служив Шарль Перро?

9.Юний герой Паризької Комуни, зображений В.Гюго

10.Як називається цикл романів Оноре де Бальзака?

11.Які крилаті вирази з французької літератури ви запам’ятали?
Підведення підсумків свята: призи вручаються за кращий малюнок до творів французьких письменників, переможцю заздалегідь вирішений кросворд за матеріалами історії та літератури Франції, переможцю вікторини.
с. 1

скачать файл

Смотрите также: